Licensed to Freedom Timing - Contractor License           HY-TEK's Meet Manager
                           DVGTCA Meet #3 - 1/5/2018                           
                               Haverford College                               
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls Distance Medley
================================================================================
       12:49.05  SGL State Guideline
       13:20.24  MOC Meet of Champs
    School                                               Finals                 
================================================================================
Finals
  1 Strath Haven                                       12:20.35 SGL              
  2 Owen J. Roberts                                    13:04.26 MOC              
  3 Upper Moreland                                     13:28.41                  
  4 Upper Merion                                       13:28.95                  
  5 West Chester East                                  14:09.16                  
  6 Upper Darby                                        14:57.09                  
  7 Upper Dublin                                       15:50.94                  
 
Event 2  Girls 4x800 Meter Relay
================================================================================
        9:57.78  SGL State Guideline
       10:12.24  MOC Meet of Champs
    School                                               Finals                 
================================================================================
  1 Friends' Central                                   10:05.60 MOC              
  2 Chester                                            10:06.93 MOC              
  3 Padua Academy                                      10:07.42 MOC              
  4 Penn Wood                                          10:15.30                  
  5 Downingtown East                                   10:49.00                  
  6 North Penn                                         10:57.41                  
  7 Ridley                                             11:12.04                  
  8 St. Hubert's                                       11:44.37                  
  9 Saint Basil Academy                                11:46.20                  
 10 Downingtown West                                   11:47.30                  
 11 Hatboro Horsham                                    11:56.63                  
 12 Marple Newtown                                     13:05.63                  
 
Event 3  Girls 60 Meter Hurdles
===================================================================================
           9.56  SGL State Guideline
          10.10  MOC Meet of Champs
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Foster, Symone               Exeter                    9.21 SGL               4 
  2 Hallman, Naomi               Harry S Trum              9.44 SGL               4 
  3 Karstien, Isabella           Exeter                    9.91 MOC               4 
  4 Bernard, Jayla               Saint Basil               9.93 MOC               4 
  5 Hubbell, Dana                Strath Haven              9.96 MOC               4 
  6 Lynch, Meghan                Ridley                   10.08 MOC               3 
  7 Bailey, Tess                 Strath Haven             10.57                   3 
  8 Lee, Sasha                   Saint Basil              10.68                   4 
  9 Smith, Denique               Upper Darby              10.90                   3 
 10 Touring, Evie                WC East                  11.00                   2 
 11 Chang, Sophie                WC Rustin                11.07                   3 
 12 Zimmerman, Emily             D-Town East              11.26                   3 
 13 Allen, Nakyiah               Chester                  11.42                   2 
 14 Mummert, Hannah              WC Rustin                11.51                   2 
 15 Konde, Fanta                 Penn Wood                11.61                   3 
 16 Williams, Madelyn            Padua Academ             12.10                   1 
 17 Kennedy, Meghan              D-Town East              12.13                   2 
 18 Kora, Jabou                  Upper Darby              12.23                   2 
 19 Conrad, Emily                North Penn               12.45                   1 
 20 Brooks, Maddie               Westtown Sch             12.59                   1 
 21 Solge, Hannah                Padua Academ             12.78                   2 
 22 Stoy, Lana                   Marple Newto             13.33                   1 
 
Event 4  Girls 60 Meter Dash
===================================================================================
           7.96  SGL State Guideline
           8.30  MOC Meet of Champs
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Kwortnik, Natalie            North Penn                8.15 MOC               3 
  2 Tucker, Maya                 D-Town West               8.34                   3 
  3 Smith, Kayley                Ridley                    8.58                   2 
  4 Colantuno, Josie             D-Town East               8.62                   3 
  5 Wnukowski, Madde             St. Hubert's              8.67                   3 
  6 Newton-Ridgeway, Jhaniya     WC Rustin                 8.68                   3  8.675
  7 Cottman, Tamia               Chester                   8.68                   2  8.677
  8 Woody, Chienne               Exeter                    8.68                   3  8.680
  9 Fallows, Julia               Marple Newto              8.71                   2 
 10 Henderson, Lena              Westtown Sch              8.86                   1 
 11 Taylor, Mattea               Upper Morela              8.94                   2 
 12 Flanagan, Maggie             Padua Academ              9.12                   1 
 13 Amoia, Annabelle             Upper Dublin              9.53                   2 
 14 Barnes, Siani                Upper Darby               9.54                   2 
 15 Keetley, Patricia            Upper Merion              9.80                   1 
 16 Portelli, Catherine          Hatboro Hors             10.43                   1 
 
Event 5  Girls 200 Meter Dash
===================================================================================
          26.63  SGL State Guideline
          27.50  MOC Meet of Champs
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Stovall, Bailie              Friends' Cen             26.11 SGL               6 
  2 Clayton, Jiya                Chester                  26.80 MOC               6 
  3 Moore, Elicia                Penn Wood                27.15 MOC               6 
  4 Lynch, Meghan                Ridley                   27.36 MOC               5 
  5 Foster, Averie               Exeter                   27.52                   6 
  6 Bianco, Jenna                D-Town West              27.54                   5 
  7 Ley, Michelle                Upper Darby              27.82                   5 
  8 Weed, Natalie                D-Town East              28.11                   1 
  9 Riches, Allison              Hatboro Hors             28.21                   4 
 10 Muqbel, Reneen               WC East                  28.59                   4  28.586
 11 Berger, Anastasia            Upper Dublin             28.59                   4  28.589
 12 Fiedler, Carie               Saint Basil              28.96                   3 
 13 Bocchetti, Olivia            Padua Academ             29.38                   3 
 14 Fonarov, Anna                Penncrest                29.85                   3 
 15 Sylla, Kadi                  Westtown Sch             30.00                   1 
 16 Schultz, Emma                St. Hubert's             30.02                   4 
 17 McAtee, Lauren               WC Rustin                30.07                   3 
 18 Stoy, Lana                   Marple Newto             31.22                   2 
 19 Choi, Ashley                 Upper Morela             31.37                   2 
 20 DeStefano, Kyra              North Penn               31.42                   2 
 21 Walker, Kayla                Harry S Trum             31.71                   5 
 22 Barone, Morgan               Upper Merion             32.53                   1 
 
Event 6  Girls 400 Meter Dash
===================================================================================
        1:00.43  SGL State Guideline
        1:03.00  MOC Meet of Champs
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Lawler, Taniyah              Chester                1:01.56 MOC               5 
  2 Shell, Inara                 Friends' Cen           1:02.09 MOC               5 
  3 Kehinde, Faith               Exeter                 1:02.69 MOC               5 
  4 McLaughlin, Judith           Padua Academ           1:02.85 MOC               5 
  5 Bailey, Tess                 Strath Haven           1:05.69                   4 
  6 Cawley, Lauren               Penncrest              1:06.05                   4 
  7 Eddy, Sarah                  Westtown Sch           1:06.71                   1 
  8 Leister, Victoria            Upper Morela           1:08.84                   3 
  9 Zacharias, Gloria            Marple Newto           1:08.98                   4 
 10 Brown, Kayla                 Upper Dublin           1:09.48                   3 
 11 Howard, Halle                Upper Merion           1:09.74                   2 
 12 Boduo, Wilbertrice           Upper Darby            1:10.25                   4 
 13 Hernandez, Vanessa           North Penn             1:10.59                   3 
 14 Davis, Justine               WC Rustin              1:10.69                   3 
 15 Kohute, Sierra               D-Town West            1:11.70                   1 
 16 Ericson, Rylee               D-Town East            1:13.37                   2 
 17 Kusner, Samantha             Ridley                 1:15.37                   2 
 
Event 7  Girls 800 Meter Run
===================================================================================
        2:21.93  SGL State Guideline
        2:29.24  MOC Meet of Champs
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Johns, Kamani                Chester                2:23.39 MOC               2 
  2 Kelly, Hanna                 WC East                2:25.05 MOC               2 
  3 MacFarlane, Izzy             Friends' Cen           2:26.21 MOC               2 
  4 Carroll, Kyra                Penn Wood              2:26.60 MOC               2 
  5 Higgins, Tara                Penncrest              2:31.17                   2 
  6 Benner, Julia                Strath Haven           2:33.38                   2 
  7 Kensey, Ciani                Saint Basil            2:33.75                   2 
  8 Borja, Alexis                Exeter                 2:36.09                   2 
  9 Cirafesi, Carley             Upper Merion           2:42.18                   1 
 10 Holt, Donna                  Marple Newto           2:42.82                   2 
 11 Smith, Moira                 Padua Academ           2:44.03                   1 
 12 Jackson, Lauren              D-Town East            2:44.62                   1 
 13 Dwzil, Gwendolyn             North Penn             2:51.76                   1 
 14 Bennett, Alicia              St. Hubert's           2:51.81                   1 
 15 Polesuk, Sarah               Hatboro Hors           2:57.43                   1 
 16 Proietti, Elizabeth          D-Town West            3:05.18                   1 
 17 Yarnall, Sidney              Westtown Sch           3:06.00                   1 
 18 Scandle, Jackie              Ridley                 3:07.99                   1 
 19 Kohlbrenner, Caroline        Upper Dublin           3:22.84                   1 
 
Event 8  Girls 1 Mile Run
================================================================================
        5:21.43  SGL State Guideline
        5:40.24  MOC Meet of Champs
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Squeri, Allie                D-Town East            5:42.57                  
  2 Green, Jamie                 Ridley                 5:53.35                  
  3 Sanchez, June                Upper Merion           5:59.54                  
  4 Schrock, Mimi                Marple Newto           6:14.17                  
  5 Schmidt, Faith               WC Rustin              6:14.53                  
  6 Shea, Annie                  Padua Academ           6:14.83                  
  7 Osbaldeston, Rebecca         Harry S Trum           6:25.52                  
  8 Grace, Debbie                St. Hubert's           6:32.33                  
  9 Werner, Katie                Hatboro Hors           6:37.58                  
 10 O'Neill, Abbie               D-Town West            6:47.39                  
 11 Sanders, Taliyah             Chester                7:35.07                  
 12 Cressler, Josie              Penncrest              7:57.47                  
 
Event 9  Girls 3000 Meter Run
================================================================================
       10:43.63  SGL State Guideline
       11:30.24  MOC Meet of Champs
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Russell, Lydia               Friends' Cen          11:08.24 MOC              
  2 Crawford, Ava                Strath Haven          11:16.69 MOC              
  3 Clarke, Allyson              WC East               11:20.13 MOC              
  4 Diedel, Jaime                North Penn            11:46.58                  
  5 Egan, Liz                    Penncrest             12:17.63                  
  6 White, Charis                Upper Dublin          12:32.20                  
  7 Keough, Emily                Upper Morela          14:20.34                  
 
Event 10  Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================================
        4:11.40  SGL State Guideline
        4:17.24  MOC Meet of Champs
    School                                               Finals                  H#
===================================================================================
  1 Strath Haven                                        4:13.21 MOC               4 
  2 North Penn                                          4:15.50 MOC               4 
  3 Saint Basil Academy                                 4:17.19 MOC               3 
  4 Downingtown East                                    4:17.67                   3 
  5 Chester                                             4:21.59                   4 
  6 Upper Darby                                         4:23.64                   3 
  7 Exeter                                              4:24.94                   4 
  8 Padua Academy                                       4:30.72                   2 
  9 Upper Moreland                                      4:33.02                   2 
 10 Marple Newtown                                      4:33.33                   2 
 11 Downingtown West                                    4:35.87                   3 
 12 Ridley                                              4:42.26                   2 
 13 West Chester East                                   4:53.78                   1 
 14 Upper Merion                                        5:01.45                   1 
 15 Upper Dublin                                        5:02.03                   1 
 16 Hatboro Horsham                                     5:03.18                   1 
 17 St. Hubert's                                        5:10.20                   1