Licensed to Freedom Timing - Contractor License           HY-TEK's Meet Manager
                           DVGTCA Meet #3 - 1/7/2022                           
                          Alvernia Flynn Plex Complex                          
                                    Results                                    
 
Event 2  Girls 4x800 Meter Relay
================================================================================
        9:57.78  SGS PTFCA
       10:12.24  MOC Meet of Champs
       10:24.24  PROV Provisional
    School                                               Finals                 
================================================================================
Finals
  1 Academy of Notre Dame                              10:08.25 MOC              
  2 Upper Darby                                        10:34.02                  
  3 Harriton                                           10:58.24                  
  4 Marple Newtown                                     11:13.07                  
  5 Downingtown East                                   11:19.81                  
  6 Neshaminy                                          11:30.20                  
  7 Mount Saint Joseph Academy                         11:32.79                  
  8 Methacton                                          11:52.39                  
  9 Great Valley                                       12:05.10                  
 10 Upper Merion                                       12:35.36                  
 
Event 3  Girls 60 Meter Hurdles
===================================================================================
           9.56  SGS PTFCA
          10.10  MOC Meet of Champs
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 McGuinn, Emma             12 Acad Notre Dame           9.86 MOC               3 
  2 Geiling, Analiesa         11 Methacton                10.16                   3 
  3 Onanuga, Nike             12 Quakertown               10.59                   3 
  4 Phillips, Sydney          11 Great Valley             10.61                   3 
  5 Wang, Lucy                11 Methacton                10.87                   3 
  6 Lentz, Veronica           11 Penn Charter             10.88                   1 
  7 Grimes, Katelyn            9 Great Valley             10.94                   1 
  8 Hilton, Emma              11 Quakertown               11.29                   2 
  9 Williams, Miracle         11 Academy Park             11.30                   3 
 10 Schaefer, Reilly          12 Dtown East               11.51                   2 
 11 Lin, Zeyan                11 Marple Newto             11.64                   2 
 12 Huber, Constance          10 Mt St Joseph             11.92                   2 
 13 Brasch, Abby              10 Marple Newto             12.22                   1 
 14 Hudnut, Cierra            11 Upper Darby              12.36                   2 
 15 Robinson, Julia           11 Dtown East               12.83                   2 
 16 Middleton, Laela           9 Upper Darby              13.32                   1 
 17 Fisher, Emily             10 Mt St Joseph             13.49                   1 
 
Event 4  Girls 60 Meter Dash
===================================================================================
           7.96  SGS PTFCA
           8.30  MOC Meet of Champs
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Ramey, Milan              10 Harriton                  8.12 MOC               3 
  2 Williams, Jade            12 Quakertown                8.21 MOC               3 
  3 Vogel, Ella               10 Mt St Joseph              8.39                   2 
  4 Mosley, Alasia            10 Chester                   8.48                   3 
  5 Abel, Callan              11 Quakertown                8.54                   1 
  6 Riley, Katie              11 Dtown East                8.57                   3 
  7 Seabury, Jay'myah         11 Academy Park              8.72                   2 
  8 Savage, Avah               9 Norristown                8.95                   3 
  9 Devine, Morgan            12 Great Valley              9.32                   2 
 10 Jenifer, Tyhecia          12 Upper Darby               9.52                   1 
 11 Mattson, Kendall          10 Acad Notre Dame           9.64                   2 
 12 Kimball, Ada              12 Jenkintown                9.81                   1 
 13 Hansell, Sedona           11 Upper Merion              9.89                   2 
 14 Patel, Niyati             10 Neshaminy                 9.95                   1 
 15 Kleinschmidt, Mya          9 Marple Newto             10.12                   1 
 16 Holcomb, Franny           11 Spfield Montco           10.25                   2 
 17 Iyer, Aditi                9 Methacton                11.15                   1 
 
Event 17  Girls 300 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Bradfield, Lilly          10 Mt St Joseph             44.58  
  2 Seeger, Maeve             10 Acad Notre Dame          45.06  
  3 Spoerl, Olivia            11 Jenkintown               47.58  
  4 Kaba, Fatumata            10 Academy Park             51.05  
 
Event 5  Girls 200 Meter Dash
===================================================================================
          26.63  SGS PTFCA
          27.50  MOC Meet of Champs
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Binns, Olivia             12 Dtown East               26.51 SGS               3 
  2 Ramey, Milan              10 Harriton                 26.79 MOC               3 
  3 Gorman, Briella           10 Great Valley             27.87                   2 
  4 Hildreth, Eliza           11 Norristown               27.97                   3 
  5 Calabria, Mackenna        11 Quakertown               28.02                   3 
  6 Clark, Zoe                10 Penncrest                28.37                   1 
  7 Cofield, Calista          11 Neshaminy                29.17                   3 
  8 Harrison, Candace         11 Spfield Montco           29.29                   2 
  9 Tyler, Jaylon              9 Marple Newto             29.83                   2 
 10 Bishop, Sedia             11 Upper Merion             31.29                   2 
 11 Ersin, Allison             9 Lower Merion             31.44                   1 
 12 Moore-Clark, Damoni       11 Chichester               31.76                   2 
 13 Pereira, Shanice          10 Upper Darby              33.18                   1 
 14 Murray, Lila               9 Methacton                33.48                   1 
 
Event 6  Girls 400 Meter Dash
===================================================================================
        1:00.43  SGS PTFCA
        1:03.00  MOC Meet of Champs
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 LaForest, Alina           12 Chester                  59.93 SGS               3 
  2 Radzai, Samantha          12 Quakertown             1:05.82                   3 
  3 O'Brien, Kylie            10 Acad Notre Dame        1:07.02                   3 
  4 Rosado, Olivia             9 Upper Merion           1:09.25                   2 
  5 Albanese, Noelle          11 Great Valley           1:09.70                   3 
  6 Yard, Cameron             10 Dtown East             1:10.28                   3 
  7 Day, Lila                 10 Norristown             1:12.60                   2 
  8 Wendelken, Kami            9 Lower Merion           1:12.64                   2 
  9 Young, Sydney              9 Methacton              1:13.99                   1 
 10 Munson, Natalie           10 Jenkintown             1:16.35                   1 
 11 Harasymiw, Mikala         11 Chichester             1:17.85                   1 
 12 Dennis, Leilia             9 Upper Darby            1:27.02                   2 
 
Event 18  Girls 600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Bakley, Katie             11 Mt St Joseph           1:50.03  
  2 Schwarz, Frannie          10 Harriton               1:53.26  
  3 Bradish, Katherine        10 Neshaminy              2:01.72  
  4 Naughton, Kerri           12 Marple Newto           2:12.80  
 
Event 7  Girls 800 Meter Run
===================================================================================
        2:21.93  SGS PTFCA
        2:29.24  MOC Meet of Champs
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Brady, Maura              11 Acad Notre Dame        2:31.08                   2 
  2 Steinberg, Emily           9 Dtown East             2:36.11                   2 
  3 Magalengo, Aislin          9 Quakertown             2:37.34                   2 
  4 France, Sarah             10 Lower Merion           2:40.27                   2 
  5 Cofer, Sierra             10 Neshaminy              2:40.80                   2 
  6 Spoerl, Olivia            11 Jenkintown             2:41.84                   2 
  7 Trigone, Juliana           9 Methacton              2:50.25                   1 
  8 Mapes, Samantha           10 Upper Darby            2:51.28                   2 
  9 Patel, Gia                 9 Great Valley           2:53.89                   1 
 10 Carter, Catelyn           12 Marple Newto           3:06.62                   1 
 11 Brutus, Ellen              9 Upper Merion           3:07.29                   1 
 12 Lee, Katie                10 Norristown             3:13.04                   1 
 13 Jarbie, Sheila            10 Chichester             3:36.41                   1 
 
Event 19  Girls 1000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Walsh, Ella               10 Spfield Montco         3:29.46  
  2 Scott, Kayla              10 Harriton               3:30.00  
  3 Westmoreland, Katie        9 Mt St Joseph           3:30.04  
 
Event 9  Girls 3000 Meter Run
================================================================================
       10:43.63  SGS PTFCA
       11:20.24  MOC Meet of Champs
       11:30.24  PROV Provisional
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Katz, Ariel               10 Harriton              10:42.56 SGS              
  2 McGrory, Mary             12 Mt St Joseph          11:14.21 MOC              
  3 Hickey, Rebekah           11 Quakertown            11:17.38 MOC              
  4 Carragher, Jules          10 Neshaminy             11:32.72                  
  5 Murray, Colleen           12 Acad Notre Dame       12:12.64                  
  6 Moser, Keira              11 Dtown East            12:18.99                  
  7 Hounsell, Lillian          9 Great Valley          13:21.66                  
  8 Benko, Mary Anna          10 Marple Newto          13:22.03                  
  9 Parrott, Holland          11 Lower Merion          14:09.61                  
 
Event 11  Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================================
        4:11.40  SGS PTFCA
        4:17.24  MOC Meet of Champs
        4:25.24  PROV Provisional
    School                                               Finals                  H#
===================================================================================
  1 Academy of Notre Dame                               4:24.81 PROV              3 
  2 Downingtown East                                    4:30.29                   2 
  3 Norristown                                          4:40.41                   3 
  4 Upper Darby                                         4:49.02                   3 
  5 Marple Newtown                                      4:52.55                   2 
  6 Quakertown                                          4:54.46                   2 
  7 Great Valley                                        4:54.55                   3 
  8 Mount Saint Joseph Academy                          5:00.98                   3 
  9 Methacton                                           5:20.40                   1 
 10 Upper Merion                                        5:22.93                   2 
 11 Chichester                                          5:39.63                   1 
 12 Neshaminy                                           6:15.98                   1 
 
Event 10  Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================================
        1:50.23  SGS PTFCA
        1:53.24  MOC Meet of Champs
    School                                               Finals                  H#
===================================================================================
  1 Quakertown                                          1:50.85 MOC               3 
  2 Harriton                                            2:00.90                   3 
  3 Marple Newtown                                      2:03.15                   2 
  4 Academy of Notre Dame                               2:03.83                   3 
  5 Upper Darby                                         2:04.37                   2 
  6 Lower Merion                                        2:07.20                   2 
  7 Methacton                                           2:09.98                   1 
  8 Mount Saint Joseph Academy                          2:10.68                   2 
  9 Neshaminy                                           2:13.11                   3 
 10 Norristown                                          2:17.68                   1 
 11 Upper Merion                                        2:20.01                   3 
 12 Academy Park                                        2:20.50                   1 
 -- Great Valley                                             FS                   2 
 
Event 12  Girls Long Jump
================================================================================
       17-03.00  SGS PTFCA
       16-02.00  MOC Meet of Champs
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Calvello, Kaitlin         10 Quakertown            15-04.00                  
      14-05  15-04  14-10            
  2 Jackson, Fredricka         9 Lower Merion          14-02.25                  
      14-02.25  13-11.25  FOUL            
  3 Mahoney, Tessa            11 Harriton              12-10.00                  
      12-02  12-10  12-05            
  4 Matson, Ellie             12 Great Valley          12-03.50                  
      FOUL  11-08.50  12-03.50            
  5 Janda, Angelina           12 Marple Newto          12-01.50                  
      11-04.75  12-01.50  FOUL            
  6 Mezzanotte, Jane          12 Mt St Joseph          11-08.25                  
      11-08.25  FOUL  11-01            
  7 Bishop, Sedia             11 Upper Merion          11-05.00                  
      11-05  11-01  FOUL            
 
Event 13  Girls Triple Jump
================================================================================
       36-00.00  SGS PTFCA
       33-06.00  MOC Meet of Champs
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Phillips, Sydney          11 Great Valley          33-04.25                  
      33-04.25  FOUL  32-09.50            
  2 Hansell, Sedona           11 Upper Merion          30-05.50                  
      FOUL  30-03  30-05.50            
  3 McNutt, Autumn             9 Quakertown            29-04.25                  
      FOUL  29-04.25  28-04.50            
  4 Hafkin, Miriam            10 Harriton              27-08.00                  
      27-06  27-08  27-00            
 
Event 14  Girls High Jump
================================================================================
        5-03.00  SGS PTFCA
        4-11.00  MOC Meet of Champs
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Behler, Lydia             11 Harriton               4-11.00 MOC              
     4-03 4-05 4-07 4-09 4-11 5-01 
      PPP    O    O    O  XXO  XXX 
  2 Kline, Libby              10 Spfield Montco         4-09.00                  
     4-03 4-05 4-07 4-09 4-11 
      PPP    O  XXO   XO  XXX 
  3 Craig, Erin               12 Great Valley           4-07.00                  
     4-03 4-05 4-07 4-09 
      PPP    O    O  XXX 
  4 Lentz, Veronica           11 Penn Charter           4-05.00                  
     4-03 4-05 4-07 
        O    O  XXX 
  5 Kishbaugh, Gabrielle      12 Quakertown            J4-05.00                  
     4-03 4-05 4-07 
        O  XXO  XXX 
  6 Smith, Morgan              9 Mt St Joseph           4-03.00                  
     4-03 4-05 
        O  XXX 
 -- Reyes, Nicole             10 Neshaminy                   NH                  
     4-03 
      XXX 
 
Event 15  Girls Shot Put
================================================================================
       38-00.00  SGS PTFCA
       32-00.00  MOC Meet of Champs
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Lucas, Trinity            12 Quakertown            33-05.00 MOC              
      33-05  31-05  31-03            
  2 Onanuga, Nike             12 Quakertown            30-03.00                  
      30-03  FOUL  28-05           
  3 Stefanik, Haley           12 Mt St Joseph          24-08.00                  
      24-08  22-10  22-08            
  4 Campbell, Madison         10 Upper Darby           23-05.00                  
      23-05  22-11  23-00            
  5 Hopson, Morgan            12 Marple Newto          22-05.00                  
      22-05  20-01  21-03            
  6 Prak, Madison             12 Upper Merion          21-07.00                  
      19-08  21-07  21-02            
  7 Thompson, Sine            10 Mt St Joseph          21-05.00                  
      FOUL  17-06  21-05            
  8 Morales, Katherine        10 Lower Merion          19-09.00                  
      19-02  19-09  FOUL            
  9 Worthen, Brianna          10 Neshaminy             18-09.00                  
      17-00  16-06  18-09            
 10 Vogt, Heidi               12 Dtown East            18-06.00                  
      16-11  18-06  16-06            
 11 Holcomb, Franny           11 Spfield Montco        18-04.00                  
      16-01  18-04  16-11            
 12 Coupe, Mya                11 Marple Newto          16-09.00                  
      15-08  15-10  16-09            
 13 Yeh, Emily                 9 Methacton             16-03.00                  
      16-03  14-04  15-07            
 
Event 16  Girls Pole Vault
================================================================================
       11-00.00  SGS PTFCA
        8-06.00  MOC Meet of Champs
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 McBride, Julia            11 Spfield Montco        11-00.00 SGS              
     6-00 6-06 7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 9-06 10-00 10-06 11-00 11-06 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP     O     O     O   XXX 
  2 Richards, Kaitlin         12 Methacton             10-06.00 MOC              
     6-00 6-06 7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 9-06 10-00 10-06 11-00 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP   XO    O    XO    XO   XXX 
  3 Hennegen, Molly           12 Spfield Montco         9-00.00 MOC              
     6-00 6-06 7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 9-06 
      PPP  PPP  PPP    O    O   XO   XO  XXX 
  4 DeCarlo, Faith            11 Mt St Joseph          J9-00.00 MOC              
     6-00 6-06 7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 9-06 
      PPP  PPP  PPP    O   XO    O  XXO  XXX 
  5 Harrison, Candace         11 Spfield Montco         7-06.00                  
     6-00 6-06 7-00 7-06 8-00 
      PPP  PPP  PPP    O  XXX 
  6 Chaing, Megan             10 Upper Merion           7-00.00                  
     6-00 6-06 7-00 7-06 
        O   XO    O  XXX 
  7 O'Neil, Rebecca            9 Upper Merion           6-06.00                  
     6-00 6-06 7-00 
       XO   XO  XXX 
 -- Graci, Isabella           10 Marple Newto                NH                  
     6-00 
      XXX 
 -- Gibson, Ashli'             9 Upper Merion                NH                  
     6-00 
      XXX